En Yakın Turnuva

TBGT İzmir Açık Tavla Turnuvası 14-15 Nisan 2018

4.Bursa Açık Turnuvası Şampiyonu Ali Çetin BELENE

4.Bursa Açık Turnuvası Şampiyonu Ali Çetin BELENE


2018 Türkiye Tavla Turunun ikinci ayağı olan 4.Bursa Açık Turnuvası 24-25 Mart tarihlerinde Bursa'da düzenlendi. 218 oyuncunun katıldığı ve 15 tur süren turnuvayı usta oyuncu Ali Çetin BELENE (İstanbul) kazandı. 

Turnuvada Gürcü oyuncu Soinguli Amirov (Gürcistan) ikinci olurken, üçüncülüğü Nail AKIN (Bursa), dördüncülüğü Osman ASLAN (Bursa), beşinciliği Serkan PAŞA (K.K.T.C.) ve altıncılığı ise Şevki TÜZEN (Sakarya) aldılar. 

2018 Türkiye Tavla Turunun üçüncü ayağı olan İzmir Turnuvası 14-15 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenecek. 

4.Bursa Açık Turnuvası Detaylı Sonuçları 

Eskule Avm Geleneksel Tavla Turnuvası 25 Mart 2018

Eskule Avm Geleneksel Tavla Turnuvası 25 Mart 2018


Eskule Avm Geleneksel Tavla Turnuvası 25 Mart pazar günü saat 13:00'da düzenlenecek. Şampiyona çeyrek altın, ikinciye ve üçüncüye kol saati, 4. 5. ve 6.'ya ise sürpriz hediyelerin verileceği turnuva hakkında detaylı bilgiyi aşağıdaki linkten alabilirsiniz. Katılacak herkese başarılar dileriz.

www.eskule.com





Ankara Tavla Ligi Ocak-Şubat Şampiyonu Cihantaç Eroğlu

Ankara Tavla Ligi Ocak-Şubat Şampiyonu Cihantaç Eroğlu


Ankara Başkent Tavla Ligi Ocak-Şubat Playoff karşılaşmaları geçtiğimiz gün sonuçlandı. Playoff maçları sonrasında usta oyuncu Cihantaç Eroğlu şampiyon olarak Ankara Tavla Liglerindeki ikinci şampiyonluğuna ulaşmış oldu.

Usta oyuncumuzu tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.



Marmaris Tavla Ligi Ocak-Şubat Sezonu Şampiyonu Serdar Postoğlu

Marmaris Tavla Ligi Ocak-Şubat Sezonu Şampiyonu Serdar Postoğlu


Marmaris Tavla Ligi Ocak-Şubat sezonu geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Playoff karşılaşmalarını en üst sırada tamamlayan Serdar Postoğlu ligi şampiyon olarak tamamladı. Finalde Serdar Postoğlu'na kaybeden Ayla Karmen Acun ise Ocak-Şubat sezonunda ikinci olurken, Halit Verçin ise lig üçüncüsü oldu. 

Türkiye Tavla camiasının parlayan yıldızı Marmaris'te dereceye giren ve playoffta yarışma başarısını gösteren tüm oyuncuları tebrik ederiz.


10.Uzaklar Derinler Tavla Turnuvası Şampiyonu Metin Erikler

10.Uzaklar Derinler Tavla Turnuvası Şampiyonu Metin Erikler


10.Uzaklar Derinler Tavla Turnuvası 18 Mart 2018 günü Babil Cafe Kadıköy'de düzenlendi. 17 oyuncunun yarıştığı turnuvada şampiyonluk ipini usta oyuncu Metin ERİKLER göğüsledi. Turnuvada ikinciliği Uzaklar Derinler grubu lideri Emin Mete SİVEREK alırken, üçüncülük ise diğer bir usta oyuncu Caner ÇELİK'in oldu. 



Turnuva Sonuçları

1.Metin ERİKLER  (6 Puan)
2.Emin Mete SİVEREK  (4 Puan)  
3.Caner ÇELİK  (4 Puan)
4.Gökhan CAN   (3 Puan)
5.Gürsel BOZKUŞ   (3 Puan)
6.Tolga GÜMÜŞOĞLU   (3 Puan) 
7.Cüneyt SEVAL   (3 Puan)
8.Mehmet DUMAN   (2 Puan)
9.Okan KOÇAK   (2 Puan)
10.Tunç ÖCAL  (2 Puan)
11.Murat CANÇELİK  (2 Puan)
12.Nazlı YILMAZ  2 Puan)
13.Erhan ZAZA  (1 Puan)
14.Selma SAÇMALIOĞLU  (1 Puan)
15.Hasan CANÇELİK  (1 Puan)
16.Merve KÖSTERELİ  (1 Puan)
17.Mehmet MAMACI  (1 Puan)


2017 Ulusal Tavla Turu Şampiyonu Mehmet Ali Akpolat

2017 Ulusal Tavla Turu Şampiyonu Mehmet Ali Akpolat


Wbf Türkiye Organizasyonu'nun 2017 Ulusal Tavla Turu final etabında karşı karşıya gelen iki ustanın mücadelesi adına yakışır bir şekilde sonuçlandı. 5 maçlık seride karşı karşıya gelen usta oyuncular Mehmet Ali Akpolat ve Murat Hazır izleyenlere harika bir final heyecanı yaşattılar.

Seriyi 3-2 kazanarak 2017 Türkiye Ulusal tavla Turu şampiyonluğu ünvanını kazanan Mehmet Ali Akpolat son dönemlerdeki istikrarlı başarısını sürdürmüş oldu. 

Değerli ustayı tebrik ediyor ve Tavla Türkiye ailesi olarak  başarılarının devamını diliyoruz. 



İstavder 10.Yıldönümü Turnuvası Şampiyonu Juergen Orlowski

İstavder 10.Yıldönümü Turnuvası Şampiyonu Juergen Orlowski


İstavder 10.Yıldönümü Turnuvası 22 farklı ülkeden toplam 400 oyuncunun katılımıyla 22-25 Şubat 2018 tarihleri arasında Wow Hotels Yeşilköy'de düzenlendi. Dünyanın en büyük tavla organizasyonu olarak bilinen turnuva çok renkli görüntülere sahne oldu. 

Bir çok kategoride dört gün boyunca devam eden turnuvanın ana kademe şampiyonu Juergen Orlowski (Almanya) olurken, turnuvayı Mehmet Ali AKPOLAT (Türkiye) ikinci, Ufuk AKSAK ise üçüncü sırada bitirdi.



İstavder 10.Yıldönümü Şöleni Turnuvası Detaylı Sonuçları

Ana Kademe - Championiship (400)
1-Juergen Orlowski (Germany)
2-Mehmet Ali AKPOLAT (Turkey)
3-Ufuk AKSAK (Turkey)
4-Bülent BAHAR (Turkey)
5-Manouchehr PARCHAM (Sweden)
6-Kenan ŞENMAN (Turkey)
7-Chiva TAFAZZOLI (Czech Republic)
8-Aşkın ÖZUYGUNTAŞ (Turkey)
9-Levan KARALI (Georgia)
10-Burak ÇULHACI (Turkey)

Teselli Kademesi - Consolation
1-Rosen STOYANOV (Bulgaria)
2-Zeki GÖNDEN (Turkey)

Son Şans Kademesi - Last Change
1-Serdar ÖZKAYA (Turkey)
2-Necmettin SALTKAYA (Northen Cyprus)

10.Danışman Çiftler Şampiyonası - Consulation Doubles
1-Selin Kurt TALİPOĞLU - Adnan TAYFUR (Turkey)
2-İlker GÖÇHAN - Hilmi GÖÇHAN (Turkey)
3-Bakar MATIKASVILI - Karen SARKISYAN (Georgia)
4-Olga KOMAROVA - Georgi MAKSOEV (Russia)

Hızlı Tavla - Speedgammon
1-Çağla ERTEN (Turkey)
2-Umut GÖKGÖZ (Turkey)

Takım Turnuvası - Team Challenge
1-Sabri BÜYÜKSOY - Dinçer GÜNEŞ - Hakan İPLİK (Turkey)

1 Puan Şampiyonları - One Point Winners
#Deniz KIZILBORA (Northen Cyprus)
#Gündüz GÜNEŞ (Turkey)
#Necmettin SALTKAYA (Northen Cyprus)
#Milad JAFARI (Iran)
#Mustafa GÜNERALP (Turkey)

Jackpot Şampiyonları - Super Jackpott Winners
#Serkan ÇALIŞIR (Turkey)
#Abdullah ŞER (Turkey)
#Sedat BIÇAKÇI (Turkey)
#Simon PANKVELASHVILI (Georgia)

Özel Oyuncu Ödülleri - Special Player Awards
Ali YALDIZ (Turkey)
Halit VERÇİN (Turkey)
Gökay GÜLEÇ (Turkey)
Ulvi CANGAZİ (Turkey)
Amir ABBAS (Iran)
Ömer OLGUN (Turkey)
İbrahim TERZİ (Turkey)
Mehmet Ali ERTEN (Germany)

28.Gezenti Tavla Turnuvası Şampiyonu Okan KOÇAK

28.Gezenti Tavla Turnuvası Şampiyonu Okan KOÇAK


28.Gezenti Tavla Turnuvası Şampiyonu Okan KOÇAK
(4.Şampiyonluk)

28.Geleneksel Tavla Turnuvamızı 18 Şubat 2018 pazar günü Kumkapı Mira Nargile Cafe'de geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz merhum büyüğümüz Necati DOĞANASLAN anısına düzenledik. 24 oyuncunun katıldığı turnuvamızda 3 yıllık şampiyonluk hasretine son veren Okan KOÇAK nağmalup şekilde şampiyon oldu. Okan KOÇAK bu sonuçla Gezenti Tavla Turnuvalarında  4. Şampiyonluğunu almış oldu. 

Turnuvamızın ikincisi ise yine 8 yıl 3 ay gibi uzun bir süredir devam eden kupa hasretine son veren Ali Ozan GÜZEL oldu. 

Turnuvamızda üçüncülüğü ise istikrarlı sonuçları ile dikkat çeken Yusuf KILIÇ alarak turnuvalarımızda ilk derecesini yapmış oldu. Aysu GÜZEL ise turnuvamızı hem dördüncü olarak tamamladı hem de "en iyi bayan oyuncu" ödülünü kazanmış oldu. 


Her turnuvamızda verdiğimiz Özel Oyuncu ödüllerimizin sahipleri ise Yektan GÜZELCüneyt SEVAL ve Merve KÖSTERELİ oldular. 

28.Gezenti Tavla Turnuvası Detaylı Sonuçları 

1.Okan KOÇAK (Şampiyon)
2.Ali Ozan GÜZEL (Finalist)
3.Yusuf KILIÇ (Üçüncü)
4.Aysu GÜZEL (Yarı Finalist)

En İyi Bayan Oyuncu Ödülü
Aysu GÜZEL

Özel Oyuncu Ödülleri 
Yektan GÜZEL
Cüneyt SEVAL
Merve KÖSTERELİ

Her zamanki gibi heyecanlı ve çekişmeli maçlara sahne olan turnuvamız yine renkli görüntülere sahne oldu. 

Güzel bir pazar gününde bizlerle birlikte olan tüm dostlarımıza teşekkür eder, turnuvamızda dereceye giren tüm oyuncuları tebrik ederiz. 

Ayrıca bizleri evimizde gibi hissettirip çok güzel bir şekilde ağırlayan Mira Nargile Cafe'ye, işletme sahibi Lusin Hanım'a ve tüm cafe personeline teşekkür ederiz.


Teşekkürler